Biblioteka w plenerze z Wiolettą Piasecką

W dniach 26-27 maja gościem naszej biblioteki była autorka książek dla dzieci Wioletta Piasecka. Było to kolejne wydarzenie w ramach projektu realizowanego przez Miejską i Gminna Bibliotekę Publiczna w Grodkowie. W piątek 26 maja autorka spotkała się z młodymi czytelnikami w bibliotekach w Gnojnej i Jędrzejowie, natomiast w sobotę 27 maja przed grodkowską Biblioteką w Ratuszu. Impreza z cyklu BIBLIOTEKA W PLENERZE przyciągnęła do biblioteki wiele dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami.

Autorka wspaniale wprowadziła najmłodszych w zaczarowany świat swoich bajek i baśni. Opowiadała o swoich książkach, czytała ich fragmenty, zachęcając tym samym do przeczytania całości. Później odegrała inscenizację za pomocą kukiełek oraz przeprowadziła wiele zabawnych konkursów, w których brały udział nie tylko dzieci, ale też i dorośli.

W nagrodę każdy uczestnik losował kolorowe wróżby. Był też czas na zadawanie pytań, autorka cierpliwie odpowiadała na każde z nich. Po spotkaniu ustawiła się długa kolejka po dedykację i autograf autorki.

20170527 105749 Large