Odwiedź i polub Kulturalny Grodków na Facebooku!

 

kgsmall


 Odwiedź i polub Bibliotekę Facebooku!

 

1439384825 social facebook box blue


 

 3.10 IBUK libraMaly 

Dostep do czytelni e-booków ze wszystkich komputerów w naszej bibliotece lub od Ciebie z domu - o szczególy pytaj w czytelni!

BIP

bip logo pomn1 grad

Spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz

W dniu 6 czerwca gościliśmy w grodkowskiej bibliotece i jej filii w Kolnicy, autorkę książek dla dzieci Melanię Kapelusz. Pisarka zadebiutowała w 2006 r. dwutomowym cyklem książek o przygodach sympatycznej sześcioletniej dziewczynki

z charakterem i wybujałą wyobraźnią „Kinga i co z niej wyrośnie” i „Kinga i jak ją rozgryźć”. Znana jest też ze zbioru opowiadań o paczce trzynastu zaprzyjaźnionych skrzatów pt. „Krasnoludki” oraz bajki o kocich perypetiach pt. „Koty, czyli historie

z pewnego podwórka”. Od lat współpracuje z magazynem „Świerszczyk”, w którym tworzy pamiętnik tytułowego bohatera pt. „Z pamiętnika Świerszczyka Bajetana  Hopsa”.

Utwory autorki są cenione za mądre połączenie humoru i łagodnej dydaktyki.

Po spotkaniu dzieci miały możliwość porozmawiania z autorką, zakupienia jej książek z dedykacjami oraz zdobycia autografów. Spotkanie z pisarką bardzo zainteresowało dzieci i zachęciło do lektury jej książek.

Spotkanie to realizowane było w ramach projektu „Kulturalny Grodków, czyli rodzinnie w bibliotece o książkach i nie tylko”, realizowanego przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Grodkowie.

 

20170606 104343 Large Custom