Odwiedź i polub Kulturalny Grodków na Facebooku!

 

kgsmall


 Odwiedź i polub Bibliotekę Facebooku!

 

1439384825 social facebook box blue


 

 3.10 IBUK libraMaly 

Dostep do czytelni e-booków ze wszystkich komputerów w naszej bibliotece lub od Ciebie z domu - o szczególy pytaj w czytelni!

BIP

bip logo pomn1 grad

Familijna sobota w Bibliotece w Ratuszu

10 czerwca w grodkowskiej Bibliotece w Ratuszu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Familijna sobota w bibliotece”. Tym razem były to warsztaty z Panią Jolantą Ilukowicz- pedagogiem, neurologopedą i  terapeutką EEG Biofeedaback z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grodkowie. W zajęciach uczestniczyły dzieci z rodzicami lub opiekunami.

Na początku spotkania p.Jolanta omówiła, co wpływa na rozwój mowy dziecka, przedstawiła główne wady wymowy, z jakimi borykają się dzieci w szkole i przedszkolu oraz wyjaśniła najczęstsze przyczyny tych zaburzeń.

Następnie prowadząca warsztaty, pokazała jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia oddechowe, języka  i warg. Podpowiedziała również, jak należy zachęcić dziecko do wykonywania tych ćwiczeń – tak, aby nie była to nudna praca. Najciekawszym punktem spotkania były ćwiczenia prowadzone w formie zabawy.   Najmłodsi z wielkim zaangażowaniem ćwiczyli swoje umiejętności. Dużo radości sprawiło dzieciom przenoszenie papierowych obrazków i kuleczek styropianu do kubeczka za pomocą słomki, odgadywanie odgłosów zwierząt czy ćwiczenia oddechowe połączone z ruchami rąk, nóg i tułowia.

Pani Jolanta Ilukowicz podkreśliła też ogromny wpływ wczesnego wprowadzania czytania na rozwój dziecka.  

Na zakończenie pani logopeda za wspólną gimnastykę buzi i języka nagrodziła dzieci naklejkami, a rodzice otrzymali propozycję ćwiczeń do prowadzenia w domu. 

       Dziękujemy Pani Jolancie Ilukowicz za poświęcony nam czas i zaangażowanie w przygotowanie i poprowadzenie warsztatów.

 

20170610 111810 Large Custom