Odwiedź i polub Kulturalny Grodków na Facebooku!

 

kgsmall


 Odwiedź i polub Bibliotekę Facebooku!

 

1439384825 social facebook box blue


 

 3.10 IBUK libraMaly 

Dostep do czytelni e-booków ze wszystkich komputerów w naszej bibliotece lub od Ciebie z domu - o szczególy pytaj w czytelni!

BIP

bip logo pomn1 grad

Książka łączy pokolenia - sprawozdanie

W dniu 20 czerwca w ramach projektu realizowanego przez grodkowską Bibliotekę w Ratuszu odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z cyklu KSIĄŻKA ŁĄCZY POKOLENIA. Członkinie Klubu Seniora, działającego przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Grodkowskiej, spotkały się z uczniami grupy „O” c z PSP nr 3 w Grodkowie, aby opowiedzieć im o swoich ulubionych książkach i zabawach z dzieciństwa. Panie opowiadały dzieciom o przeróżnych grach i zabawach, które nie wymagały najczęściej żadnych rekwizytów, albo takich, w których wykorzystywano łatwo dostępne przedmioty, np. patyk, kamyk, sznurek lub chusteczkę. Później wspólnie z dziećmi bawiły się w Chodzi lisek koło drogi i Moja Ulijanka. Dzieci poznały też nową piosenkę „Jechał pan gajowy przez las malinowy”, przy której wszyscy wspaniale się bawili.

Uczniowie mieli również okazję nauczyć się, jak „wyhodować” krasnoludka (pomysł zaczerpnięty z czasopisma Świerszczyk z lat 50-tych) i wysłuchać recytacji wierszy J. Tuwima  i J. Brzechwy i Cz. Jachowicza.

Dziękujemy Paniom z Klubu Seniora za wspaniałe spotkanie.    

 

 

20170620 100132 Large Custom