Odwiedź i polub Kulturalny Grodków na Facebooku!

 

kgsmall


 Odwiedź i polub Bibliotekę Facebooku!

 

1439384825 social facebook box blue


 

 3.10 IBUK libraMaly 

Dostep do czytelni e-booków ze wszystkich komputerów w naszej bibliotece lub od Ciebie z domu - o szczególy pytaj w czytelni!

BIP

bip logo pomn1 grad

Wystawa prac Anny Adasiak - zapraszamy!

Adasiak 3 Custom

 

Anna Adasiak

Plastyk-jubiler pochodząca z Wrocławia. Jest absolwentką wrocławskiej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Stanisława Kopystyńskiego. Studentka scenografii na katedrze Architektury i Wystroju Wnętrz na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na co dzień zajmuje się rozwijaniem zagadnień z takich dziedzin jak scenografia, projektowanie ubioru  kreacyjnego i wysokie krawiectwo, jubilerstwo, teatr, film oraz rysunek, malarstwo i grafika w formie tradycyjnej i digitalowej.

W ciągu ostatnich sześciu lat była wielokrotnie nagradzana w artystycznych oraz literackich konkursach ogólnopolskich, brała czynny udział w organizowaniu happeningów społecznych oraz w wystawach, głownie w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Autorka scenografii, lelek orz kostiumów w spektaklu „Tymoteusz wśród ptaków” w Państwowym Teatrze Lalki w Słupsku  w reżyserii Katarzyny Dudzic-Grabińskiej, scenografii oraz kostiumów w etiudzie  „Świnia” oraz kostiumograf w etiudze „ The Catch”.

  

Prezentowana wystawa zatytułowana „Tracing” jest już kolejną w grodkowskiej bibliotece.

Zawiera zbiór portretów wykonanych techniką akrylową.

Forma malarstwa nawiązuje wizualnie do uproszczonych grafik komputerowych. Inspirowana jest trasowaniem czyli wyznaczaniem granic obszarów barwnych lub przebiegu linii, poprze które na podstawie mapy bitowej uzyskuje się wektorowy opis krzywych i obszarów, jednak jest inna nw wyrazie oraz formie dzięki ręcznemu wykonaniu oraz analizie przestrzeni przez człowieka a nie maszynę.