Odwiedź i polub Kulturalny Grodków na Facebooku!

 

kgsmall


 Odwiedź i polub Bibliotekę Facebooku!

 

1439384825 social facebook box blue


 

 3.10 IBUK libraMaly 

Dostep do czytelni e-booków ze wszystkich komputerów w naszej bibliotece lub od Ciebie z domu - o szczególy pytaj w czytelni!

BIP

bip logo pomn1 grad

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Żółtaszek

          Dnia 16 maja 20018 r. Biblioteka Publiczna w Kolnicy zorganizowała spotkanie autorskie z wrocławską pisarką książek dla dzieci panią Małgorzatą Żółtaszek. Autorka debiutowała książką „Jak Anitce uciekły zabawki, Jacuś zgubił się w sklepie i inne historyjki” oraz „O Mateuszku, który bał się ciemności, Basi, która nie lubiła buziaków i inne historyjki”. Książki autorstwa pani Żółtaszek dotyczą problemów i kłopotów, które bardzo często nurtują małe dzieci i podpowiadają jak sobie z nimi radzić.  
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-III i klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kolnicy. Spotkanie przebiegło w znakomitej atmosferze. Autorka emanowała ciepłem i serdecznością. Dużo w niej było uwagi dla zachowań i słów  wypowiadanych przez dzieci. Z każdą minutą pozyskiwała kolejnych uczestników zabawy, nawet tych nieco „oporniejszych”.
Podczas spotkania dzieci poznały postać Detektywa Przecinka, dzięki któremu dowiedziały się, że książka to nie tylko papier i litery, ale również fascynująca przygoda. Wykorzystując ruch, plastykę oraz muzykę dzieci, wraz z Detektywem Przecinkiem, tropiły różne zagadnienia. Szczególną popularnością cieszyło się tropienie rymów oraz wyrazów dźwiękonaśladowczych.
Po edukacyjnej zabawie przyszła pora na autografy. Można było kupić najnowszą książkę Małgorzaty Żółtaszek „Basałyk i Psotka idą do pracy cz.I i cz. II” oraz zdobyć pamiątkowy wpis.
Bardzo serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Żółtaszek za kolejne już spotkanie z czytelnikami Biblioteki Publicznej w Kolnicy, które na pewno zostanie w pamięci dzieci na długo.

 

20180516 092455 Large Custom