Sprawozdanie ze spotkania

We wtorek 5 czerwca Biblioteka w Ratuszu gościła polską pisarkę- Karolinę Wilczyńską.

Pani Karolina pochodzi z Kielc i oprócz tego, że pisze powieści jest terapeutką, trenerką i wykładowcą uniwersyteckim.

Autorka opowiedziała nam od czego zaczęła się jej przygoda z pisaniem i skąd czerpie pomysły do swoich powieści . Nakreśliła kulisy powstania swojej debiutanckiej  powieści: „Performens „ i książki „Ta druga”- opowieści o wzajemnych relacjach dwóch kobiet, które przez całe dotychczasowe życie nie potrafiły się porozumieć.  Wprowadziła uczestników w klimat serii powieściowej „Stacja Jagodno”.

To, że jest terapeutką i rozmawia z ludźmi pomaga jej nakreślić bohaterów swoich powieści, w których pisze przede wszystkim o uczuciach i emocjach.

Mówiła o swoich marzeniach i o tym ,że czuje się spełniona i jako pisarka i jako kobieta.

Spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze, Pani Karolina ujęła czytelników swoją osobowością, otwartością i poczuciem humoru. Po spotkaniu można była zakupić książki autorki, zdobyć autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie to odbyło się w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki.

DSCN3313 Large Custom