Spotkanie z książką - wizyta dzieci z Gałązczyc

W dniu 17 maja, do naszej biblioteki zawitały dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Gałązczycach. Była to ich pierwsza wizyta, nie odbyło się, więc bez małej edukacji. Najmłodsi zostali wprowadzeni w magiczny świat książek, dowiedzieli się jak należy o nie dbać, aby służyły jak najdłużej, co to jest biblioteka i na czym polega wypożyczanie. Z zaciekawieniem oglądali ciekawe egzemplarze książek o różnej treści i formacie. Atrakcją dla maluchów było rozwiązywanie zagadek związanych z tematyką bajkową. Dzieci świetnie sobie radziły wykazując się bystrością umysłu i znajomością tematu. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania „Jak Anitce uciekły zabawki” autorstwa Małgorzaty Żółtaszek.Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece uczniowie otrzymali zakładki do książek.

20180517_103843_Large_Custom.jpg