Odwiedź i polub Kulturalny Grodków na Facebooku!

 

kgsmall


 Odwiedź i polub Bibliotekę Facebooku!

 

1439384825 social facebook box blue


 

 3.10 IBUK libraMaly 

Dostep do czytelni e-booków ze wszystkich komputerów w naszej bibliotece lub od Ciebie z domu - o szczególy pytaj w czytelni!

BIP

bip logo pomn1 grad

Tydzień Bibliotek w MiGBP w Grodkowie

Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek obchodzonego w dniach 8-15 maja było „(DO)WOLNOŚĆ  CZYTANIA”. W tych dniach szczególnie podkreślamy rolę czytania i bibliotek, promujemy naszą działalność w środowisku. Biblioteka w Ratuszu po raz kolejny włączyła się w obchody, proponując ciekawy program.

     W cyklu spotkań organizowanych przez MiGBP w Grodkowie odwiedziło nas ponad 180 osób. W dniu 10 maja odbyło się kolejne już „Czytanie w Plenerze”. Spotkaliśmy się przed biblioteką, aby wspólnie poczytać wiersze polskich autorów. Swoimi umiejętnościami recytatorskimi pochwaliły się dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2

i Klubu Malucha "Pluszowy Kącik".

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, panie omawiały książkę Małgorzaty Rogali „Kiedyś cię odnajdę”. Natomiast 14 maja grupy przedszkolaków, na zajęciach bibliotecznych poznały legendę pt. „Śląski Kopciuszek”. Dzieci miały okazję poznać też ciekawe nowości książkowe i z zainteresowaniem je oglądały. Opowiadały również o swoich ulubionych książkach, które czytają im dorośli.

„Wspólne czytanie Herberta” – pod takim hasłem 15 maja Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie zorganizowała kolejną akcję czytelniczą w ramach obchodzonego Roku Zbigniewa Herberta. Uczniowie grodkowskich gimnazjów, wraz z opiekunami, czytali wiersze poety: „Pan od przyrody” i „Przesłanie Pana Cogito”. Po spotkaniu młodzież zapoznała się z wystawą poświęconą autorowi.

16 maja filie biblioteczne w Kolnicy i Gnojnej gościły niezwykłą osobę, autorkę książek dla dzieci oraz animatorkę Kreatywnych Warsztatów Literackich, panią Małgorzatę Żółtaszek. Pani Małgosia przyjechała do nas z Detektywem Przecinkiem, dzięki któremu dzieci nie tylko poznały definicję rymów, ale także dowiedziały się, w jaki sposób bawić się rymami i gdzie ich szukać. Nieocenione w tych poszukiwaniach okazały się wiersze Jana Brzechwy i Ludwika Jerzego Kerna. Dzięki charyzmatycznej i kreatywnej osobowości naszego gościa, wszyscy uczestnicy warsztatów byli bardzo zaangażowani, a co najważniejsze, świetnie się bawili.

W piątek 18 maja po raz kolejny gościliśmy dr hab. Bogusława Bednarka, który wygłosił w naszej bibliotece kolejny wykład z cyklu „W labiryntach kultury” pt. „Złoto. Między kruszcem a symboliką”. Przypominamy, że spotkanie zorganizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Grodkowskiej w ramach projektu grantowego, realizowanego przez Stowarzyszenie "Brzesko-Oławska Wieś Historyczna".

Mamy nadzieję, że wśród oferty czytelniczej zaproponowanej przez bibliotekę, każdy znalazł coś dla siebie ciekawego.