Odwiedź i polub Kulturalny Grodków na Facebooku!

 

kgsmall


 Odwiedź i polub Bibliotekę Facebooku!

 

1439384825 social facebook box blue


 

 3.10 IBUK libraMaly 

Dostep do czytelni e-booków ze wszystkich komputerów w naszej bibliotece lub od Ciebie z domu - o szczególy pytaj w czytelni!

BIP

bip logo pomn1 grad

Wakacje z Biblioteką w Ratuszu - podsumowanie

 

W miesiącu lipcu w każdy wtorek odbywały się wakacyjne spotkania dla dzieci. Celem spotkań było umożliwienie dzieciom, które zostają na czas wakacji w swoich miejscowościach, spędzenia wolnego czasu w sposób pożyteczny i atrakcyjny. Tegoroczne hasło zajęć edukacyjno-plastycznych brzmiało: „Morze, góry, łąka, las”. Każde zajęcia rozpoczynały się od poznawania ciekawostek na określony temat oraz przeglądania książek dostępnych w bibliotece. Zaprosiliśmy też wszystkich uczestników do udziału w konkursie plastycznym „Pocztówka z wakacji”.

 

Podczas pierwszych zajęć "byliśmy" nad morzem: powstała makieta morza, po której „pływały” żaglówki i małe łódeczki, można tam też znaleźć latarnię morską i ośmiornicę.

 

20180703 131918 Large Custom

 

 

Tematem przewodnim kolejnego spotkania był las - jego mieszkańcy, roślinność. Był też czas na przeglądanie książek o tej tematyce i na wspólną zabawę.

20180710 132035 Large Custom

 

 

Na trzecim wakacyjnym spotkaniu „wybraliśmy się” w góry. Wcześniej rozmawialiśmy o wyprawach w nasze polskie góry, dzieci wymieniały ich nazwy i opowiadały o swoich wycieczkach. Następnie uczestnicy mieli za zadanie pomalować makietę góry zgodnie z piętrami roślinności i zamieścić na niej żyjące tam zwierzęta.

 

20180717 113837 Large Custom

 

 

W kolejny wtorek powstała piękna, „pachnąca” kwiatami łąka. Dzieci musiały wyciąć różne wzory kwiatów, zaprojektować ich układ na łące i przykleić. Znalazły się też tam krety, koniki polne i motyle.

 

 

20180724 130317 Large Custom

Zainspirowane dotychczasowymi „wyprawami” w góry, nad morze, do lasu i na łąkę, postanowiły na zakończenie „wybrać się” jeszcze nad jeziora. Na makietach można odszukać letników odpoczywających na leżakach, pływające łabędzie i kaczki, a nawet kolorowe wodne kwiaty.

 

 

Również w ramach wakacyjnych zajęć, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie razem z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Grodkowie, zorganizowała zwiedzanie miasta pt. „Pieszo przez Grodków”. Zajęcia były skierowane głównie do dzieci, ale brali w niej udział również dorośli. Odbyliśmy spacer po mieście, ze zwróceniem szczególnej uwagi na najciekawsze zabytki w naszym mieście. Uczestnicy mogli się m.in. dowiedzieć:, kiedy na stację w Grodkowie przyjechał pierwszy pociąg, jak wyglądały mury obronne wokół miasta, gdzie znajdował się garnizon, co było w parku obok poczty, kiedy młody Józef Elsner wyjechał z Grodkowa i mnóstwo innych ciekawostek. Na koniec zwiedzania, w bibliotece odbył się dla uczestników krótki konkurs z nagrodami. Okazało się, że wyśmienicie przyswoiły nowo poznaną wiedzę i wspaniale odpowiedziały na pytania. Zostały przyznane nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci starszych i młodszych.

 

20180713 111742 Large Custom

 

 

 

 

 Na zakończenie wakacyjnych zajęć podsumowaliśmy ogłoszony wcześniej konkurs, a dzieci otrzymały nagrody i dyplomy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach oraz za miło spędzony czas.

 

20180731 131758 Large Custom

 

 

 

 

Wszystkie wakacyjne prace dzieci można obejrzeć w holu biblioteki – zapraszamy.