Kreatywna sobota w jesiennym klimacie

W sobotę 20 października odbyły się w grodkowskiej Bibliotece w Ratuszu zajęcia literacko-plastyczne pod nazwą „Jesienne spotkanie w bibliotece”, w których brały udział dzieci wraz z rodzicami. Spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji i omówienia nowości książkowych zakupionych do biblioteki. Znalazło się tam wiele książek o tematyce jesiennej ale też np. opowiadania dla przedszkolaków z serii „Ekoopowieści Misia  Sortusia”, kolejne książki z serii „Basia” i „Czytam sobie”, coś dla miłośników literatury fantasy-kolejny tom „Pięciu królestw” oraz książki rozwijające zdolności manualne dzieci m.in.„365 zabaw klockami lego”. Następnym punktem sobotnich zajęć było wykonanie jesiennego stroika -lampionu, wykorzystując do tego słoiki oraz „dary” jesieni: szyszki, liście, kasztany i żołędzie. W trakcie projektowania lampionów ujawniały się prawdziwe talenty młodych uczestników. Z zapałem tworzyli pomysłowe kompozycje, przy niewielkiej pomocy dorosłych.

Spotkania w bibliotece mają na celu zachęcenie rodziców do częstego odwiedzania biblioteki razem

z dzieckiem, promocję jej działalności i popularyzację czytelnictwa.

DSCN3601 Large