Spotkanie autorskie z Piotrem Załuskim

Za nami kolejne spotkanie autorskie. Gościem był znany dziennikarz radiowy i telewizyjny, dokumentalista i pisarz Pan Piotr Załuski. Tematyka spotkania nawiązywała do kolejnej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Piotr Załuski wspominał swój pobyt w Ośrodku Odosobnienia w Grodkowie. Był tu internowany w okresie od grudnia 1981 do czerwca 1982 roku. Wspomnienia z tego okresu zawarł w książce pt.: U siebie….Mój liryczny PRL. T.1 i 2. Autor opowiada w niej jak ciekawie i intensywnie udało mu się przeżyć ten niepewny okres życia. Tom drugi to swoisty dziennik pobytu w Grodkowie.

Na spotkanie przybyły m.in. osoby związane z ww. wydarzeniami. Były wspomnienia, odżyły ciekawe karty historii naszego miasta. Należy zaznaczyć, że społeczność Grodkowa bardzo dobrze, pozytywnie, zapisała się w pamięci osób internowanych.

DSCN3879 Large Custom