3.10 IBUK libraMaly 

Dostep do czytelni e-booków ze wszystkich komputerów w naszej bibliotece lub od Ciebie z domu - o szczególy pytaj w czytelni!

BIP

bip logo pomn1 grad

Artykuły

Regulamin Forum

WSTĘP

Forum dyskusyjne (nazywane dalej Forum) dostępne pod adresem www.bibliotekagrodkow/forum1 służy do wymiany poglądów, opinii i propozycji między jego uczestnikami (nazywanymi dalej Użytkownikami).

Niniejszy regulamin jest zbiorem zasad, których przestrzeganie pozwoli wykorzystać Forum w sposób zgodny z zasadami współżycia społecznego i netykietą. Celem niniejszego regulaminu nie jest ograniczanie swobody korzystania z serwisu, ani tym bardziej ograniczanie dostępu do niego komukolwiek.
Każda osoba korzystająca z Serwisu jest zobowiązana to przestrzegania niniejszego regulaminu. Brak znajomości jego treści nie jest wytłumaczeniem w sytuacji jego łamania.
Regulamin obowiązuje w momencie jego opublikowania, a wszelkie ewentualne zmiany w nim zachodzące mają skutek natychmiastowy.

 

POSTANOWIENIA OGÓLNE

 1. Rejestracja na niniejszym forum jest równoznaczna z akceptacją Regulaminu.
 2. Rejestracja na niniejszym forum jest darmowa. Korzystanie z Forum jest darmowe.
 3. Aby korzystać z Forum, należy się zarejestrować, podając swój Nick/Login , poprawny adres e-maili i hasło. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się, aby hasło było odpowiednio mocne, tzn. składające się z wielu liter, cyfr i innych symboli, i aby było unikatowe, tzn. stosowane tylko w obrębie strony www.bibliotekagrodkow.pl.
 4. Nazwa użytkownika nie może być wulgarna, obraźliwa, ani nawoływać do nienawiści na jakimkolwiek tle. W przypadku stwierdzenia, że nazwa użytkownika łamie postanowienia niniejszego regulaminu, konto wykorzystującego ją Użytkownika zostanie trwale usunięte.
 5. Aby aktywować swoje konto na Forum, należy potwierdzić proces rejestracji linkiem aktywacyjnym podanym w liście wysłanym na podane podczas procesu rejestracji konto e-mail.
 6. Po aktywacji konta użytkownik może uzupełnić swój profil o awatar, dane dotyczące np. numeru i typu komunikatora, z którego korzysta czy podpis. Nie jest to jednak obowiązkowe.
 7. Dopuszcza się stosowanie awatarów (graficznej reprezentacji Użytkownika na Forum). Awatar powinien być w formacie JPG. Jego maksymalna waga to 128 kB.
  Awatar nie może być obraźliwy, nawoływać do nienawiści na jakimkolwiek tle. W przypadku stwierdzenia, że awatar łamie postanowienia niniejszego regulaminu, konto wykorzystującego go Użytkownika zostanie trwale usunięte.
 8. Forum jest moderowane. Oznacza to, że poza nielicznymi przypadkami post napisany przez Użytkownika musi zostać zaakceptowany przez Administratora lub Moderatora, zanim zostanie opublikowany. Dokładamy wszelkich starań, aby czas pomiędzy napisaniem a publikacją posta był jak najkrótszy, jednak w skrajnych przypadkach może on przekroczyć 24 godziny.
 9. Administrator i/lub moderator zastrzega sobie prawo do odmowy publikacji postów, jeśli ich treść i/lub forma łamie postanowienia niniejszego regulaminu. W szczególności zabrania pisania postów zawierających wulgaryzmy, obraźliwych i nawołujących do nienawiści na jakimkolwiek tle. Takie posty będą usuwane, a konta Użytkowników je piszących będą trwale kasowane.
  Zabrania się umieszczania na Forum materiałów reklamowych lub zamieszczania na Forum linków do takich stron, a także do stron nawołujących do nienawiści na jakimkolwiek tle. Posty zawierające wyżej wymienione treści będą moderowane, co może znacząco opóźnić czas ich publikacji. W przypadku nagminnego łamania tego punktu regulaminu, konto robiącego to Użytkownika zostanie czasowo zablokowane.
 10. Administratorzy i Moderatorzy mają prawo do zamknięcia tematu w przypadku gdy jego autor dowiedział się tego, czego chciał, lub dyskusja odbiega od początkowych założeń.
 11. Administratorzy i Moderatorzy mają prawo do odmowy publikacji postu, który obraża w jakiś sposób innych użytkowników
 12. Zabrania się używania dwóch lub więcej kont przez jedną osobę.Nadmiarowe konta będą usuwane. Rozprowadzanie wszelkiego rodzaju warezów za pomocš tego forum jest zabronione (sygnatury, tematy do oceny z forami o takiej tematyce, posty) i grozi otrzymaniem bana.